Ważne informacje dla użytkowników Aplikacji Ramzes

31 grudnia 2018

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacji dotyczącymi pracy na programach oraz obsługą techniczną.

 

* PŁACE *

Przypominamy, o konieczności samodzielnego wprowadzenia przez użytkowników Płac wskaźników do obliczeń ulegających zmianie od 1 stycznia 2019. W tym celu należy, przed wprowadzeniem nieobecności zasiłkowych i wypłat dotyczących stycznia 2019, wprowadzić w prawym górnym rogu aplikacji datę 2019.01.01; następnie w menu Ustawienia / dane do obliczeń wprowadzić nowe wskaźniki obowiązujące od 1 stycznia i zapisać historycznie. Teraz można przystąpić do wprowadzania nieobecności dotyczących stycznia 2019 oraz utworzyć listy i rachunki z wypłatą w tym miesiącu.  W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z działem serwisu: 22 460 5 470.

 

* PROGRAMY KSIĘGOWE *

Po zarejestrowaniu modułów PKPIR / RYCZAŁT licencją na 2019 rok, od wersji 18.58.09 jest możliwe ujmowanie wydatków na eksploatację samochodów  w 2019 roku wg nowych zasad,  tj. zgodnie z Ustawą z dnia 23 października 2018 r.  o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw 1 ( Dziennik Ustaw 2018, poz. 2159). Rozpoczęcie roku w programach księgowych szczegółowo opisujemy w instrukcji - www.ramzes.pl/pliki/doc/Nowy_Rok_w_programach_ksiegowych.pdf .

 

* SPRZEDAŻ i MAGAZYN *

Prosimy pamiętać, aby otworzyć system z datą nowego roku dopiero po zakończeniu sprzedaży na rok 2018. Pierwsze otwarcie w nowym roku rozpoczyna się potwierdzeniem lub zmianą ustawień (np. numeracji faktur). Szczegóły znajdą Państwo w bazie wiedzy:Sprzedaż:  https://bit.ly/2SpQ9U6
Magazyn:  bit.ly/2AiEAqY

W razie pytań, prosimy o kontakt z działem technicznym: 22 460 5 470.

 

* Ważne informacje dotyczące e-Modyfikacji i Darmowych Pakietów Porad *

Prosimy pamiętać, że wraz z końcem roku wygasają Darmowe Pakiety Porad przyznane do e-Modyfikacji na mijający rok. Jeżeli nie posiadasz e-Modyfikacji na 2019 (ani wykupionych dodatkowo Pakietów), po Nowym Roku z serwisem możesz łączyć się wyłącznie poprzez infolinię 703 502 520 (3,69 zł/min). 

Jeżeli natomiast wykupili Państwo e-Modyfikacje 2019, Darmowe Pakiety zostały przyznane na kolejny rok. Prosimy natomiast pamiętać o wprowadzeniu kodów rejestrujących modyfikacje do programu(ów); można to zrobić w wygodny sposób, pobierając kody z Internetu poprzez uruchomienie klawisza "online" na formatce rejestracyjnej; więcej: https://bit.ly/2SkT4xm.

 

* Nowa forma korzystania ze wsparcia technicznego *

Przypominamy, że istnieje możliwość korzystania z porad i usług technicznych w ramach stałej umowy serwisowej, na specjalnych zasadach (korzystniejsze ceny - od 91 zł/godzinę i gwarantowany czas reakcji - już od 4 godzin). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi na: www.ramzes.pl/uslugi/umowa-serwisowa.Służymy informacjami telefonicznymi: 22 460 5 490.