E-FAKTURY I PEF

Dowiedz się, czym będzie Platforma Elektronicznego Fakturowania i nowa forma faktury elektronicznej. Zobacz jak nowa regulacja może ułatwić obieg faktur nie tylko pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w przetargach (których dotyczy nowa regulacja), ale wszystkich przedsiębiorców.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

KASY FISKALNE 2018

Co trzeba widzieć o prowadzeniu sprzedaży w oparciu o kasę fiskalną? Jakie procedury towarzyszą zakupowi urządzenia fiskalnego, prowadzeniu fiskalizacji i zamknięciu działalności? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w tym obszarze? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi szablonami dokumentów znajdą Państwo w naszym opracowaniu. 

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

 

PODATKI 2018

Przegląd zmian obowiązujących od stycznia 2018 i planowanych do wprowadzenia w trakcie roku. W tekście znajdą Państwo informacje na temat pliku JPK, podzielonej płatności czy planach ustawodawcy względem kas fiskalnych.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 


 

KASY-ONLINE

Sprawdź, czy i kiedy obejmie Cię obowiązek fiskalizacji sprzedaży poprzez kasy online. Zwróć uwagę, że kasy z papierowa kopią zapasową zostaną wycofane  z użycia już z sierpniu tego roku.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

 

SPLIT PAYMENT

Na czym polega podzielona płatność? Jak ją stosować oraz jak korzystać z konta VAT? Dowiedz się więcej na temat działającego już od jakiegoś czasu obowiązku dotyczącego polskich przedsiębiorców.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

JPK_VAT 2018

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania danych poprzez plik JPK_VAT obejmuje wszystkich czynnych podatników VAT. Co warto wiedzieć o tym obowiązku?

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

e-paragony 

E-PARAGONY

Czy wiesz, że średniorocznie w Polsce drukowanych jest 12 mld sztuk paragonów, co daje w przeliczeniu aż 2 mln km? Dzięki e-paragonom nie tylko ograniczymy wykorzystanie papieru, ale też łatwiej będziemy mogli z nich skorzystać - w razie potrzeby np. reklamacji zakupionego towaru. Dowiedz się więcej na temat projektowanych zmian w tym zakresie.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

ZUS 2018

Czego dotyczą tegoroczne zmiany w zakresie opłacania i rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne? Na czym polega system ratalny dla dłużników? Zapraszamy do lektury szczegółowego opracowania zasad wpłat do ZUS-u.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ