KASY FISKALNE 2018

Co trzeba widzieć o prowadzeniu sprzedaży w oparciu o kasę fiskalną? Jakie procedury towarzyszą zakupowi urządzenia fiskalnego, prowadzeniu fiskalizacji i zamknięciu działalności? Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w tym obszarze? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi szablonami dokumentów znajdą Państwo w naszym opracowaniu. 

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

KODEKS PRACY 2018

Kodeks Pracy w tym roku na pewno się zmieni. Czy będą to tylko konsekwencje wejścia w życie dyrektywy RODO, czy może nowe propozycje Komisji Kodyfikacyjnej zyskają poparcie i czekają nas o wiele głębsze modyfikacja Kodeksu Pracy. Z jakimi zmianami zatem powinniśmy się liczyć?

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

 

SPLIT PAYMENT

Na czym polega podzielona płatność? Jak ją stosować oraz jak korzystać z konta VAT? Dowiedz się więcej na temat nowego obowiązku, z jakim - najprawdopodobniej w tym roku - zetkną się polscy przedsiębiorcy.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

JPK_VAT 2018

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania danych poprzez plik JPK_VAT obejmuje wszystkich czynnych podatników VAT. Co warto wiedzieć o tym obowiązku?

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

PODATKI 2018

Przegląd zmian obowiązujących od stycznia 2018 i planowanych do wprowadzenia w trakcie roku. W tekście znajdą Państwo informacje na temat pliku JPK, podzielonej płatności czy planach ustawodawcy względem kas fiskalnych.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

 

ZUS 2018

Czego dotyczą tegoroczne zmiany w zakresie opłacania i rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne? Na czym polega system ratalny dla dłużników? Zapraszamy do lektury szczegółowego opracowania zasad wpłat do ZUS-u.

 CZYTAJ CAŁOŚĆ