Co wyróżnia enova365 Finanse i księgowość?

program enova365 Finanse i księgowość - program do obsługi księgowości dla małej i dużej firmy

ZAWSZE ZGODNY Z PRAWEM

Specjaliści tworzący system do księgowości - enova365 dbają o terminowe implementowanie zmian legislacyjnych. Program finansowo-księgowy enova365 jest nie tylko dostosowany do aktualnych przepisów, ale także wzbogacony o fachową wiedzę w postaci tematycznych e-booków.

program enova365 Finanse i księgowość - program do obsługi księgowości dla małej i dużej firmy

WSZECHSTRONNY

Program finansowo-księgowy enova365 obsłuży procesy właściwe dla firm rozliczających się każdą formą księgowości (ryczałt, księga podatkowa, księgi handlowe). Dzięki dodatkom, z którymi współpracuje system księgowy, firma zautomatyzuje wiele działań - jak ewidencjonowanie i dekretowanie faktur, windykacja, bankowość on-line, czy prowadzenie księgi inwentarzowej.

program enova365 Finanse i księgowość - program do obsługi księgowości dla małej i dużej firmy

NOWOCZESNY I MOBILNY

Finanse i księgowość - jak wszystkie moduły systemu enova365 umożliwia - zależnie od licencji - pracę w sieci lokalnej bądź w chmurze (publicznej lub prywatnej) - także na smartfonach. Specjalne dodatki do programu księgowego dedykowane dla biur rachunkowych pozwalają sprawnie wymieniać informacje pomiędzy współpracownikami.

program enova365 Finanse i księgowość - program do obsługi księgowości dla małej i dużej firmy

SKALOWALNY DO TWOICH POTRZEB

Program do księgowości enova365 pozwala na szerokie dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika; customizacja obejmuje wiele obszarów systemu do księgowości - od dostosowania panelu administratora po rozbudowanie planu kont, struktury ewidencyjnej oraz domyślnych ustawień.

enova365 Finanse i Księgowość

przegląd najważniejszych funkcji

Ręczna i automatyczna ewidencja dokumentów - W enova365 Finanse i księgowość sprawnie wprowadzisz dokumenty księgowe poprzez import (format testowy, Excel, xml), wpis ręczny (z pomocą kopiowania i matryc) lub wykorzystując dokumenty wystawione w innych modułach.

Rozliczenie VAT - Program do obsługi księgowości enova365 rozlicza podatek VAT wg współczynnika struktury sprzedaży, metodą VAT marża, metodą kasową a także w zakresie wewnątrzwspólnotowych transakcji oraz importu towarów i usług. Na tej podstawie nalicza deklaracje VAT i umożliwia wysyłkę e-deklaracji.

Ewidencja zapłat - W enova365 kontrolujesz wypłaty i wpłaty, w tym walutowe (przeliczone według kursu zdefiniowanego w tabeli kursów); system księgowy automatycznie naliczy także różnice kursowe powstające przy obrotach walutowych. Wprowadzenie zapłat przyspieszysz korzystając z matryc zapłat bądź importu wyciągów.

Kontrola zobowiązań i należności - Z enova365 zadbasz o płynność finansową swojej firmy, mając bieżący i szczegółowy pogląd w stan rozrachunków oraz prognozując wydatki; w razie potrzeby wystawisz ponaglenia, czy wezwania do zapłaty oraz noty odsetkowe. 

Ewidencja środków trwałych - oprogramowanie księgowe enova365 umożliwia amortyzację środków trwałych metodą liniową, degresywną i jednorazową oraz ewidencjonuje środki niepodległe amortyzacji. Po zatwierdzeniu dokumenty środków trwałych przechodzą do ewidencji, gdzie oczekują na dekretację.

Dekretacja - W enova365 księgowanie odbywa się szybko - dzięki szerokiej automatyzacji i wzorom księgowym oraz bezpiecznie - dzięki pracy z buforem. Po każdej dekretacji obroty i salda kont są przeliczane, dzięki czemu uzyskujesz stały dostęp do bieżących podsumowań.

Deklaracje i sprawozdania - W enova365 Finanse i księgowość sprawnie naliczysz zaliczkę na podatek dochodowy oraz deklaracje CIT i PIT (możesz je wysłać w formie e-deklaracji). Oprócz standardowych zestawień takich jak bilans, czy zestawienie zysku i strat możesz w tym systemie księgowym tworzyć własne zestawienia.

 

 

 

enova365 Finanse i księgowość to kompletny program do księgowości

Sprawdź, jak dostosować go do potrzeb Twojej firmy

 

ZAMÓW DARMOWĄ PREZENTACJĘ

 

Więcej o enova365 Finanse i księgowość

najczęściej zadawane pytania o program do księgowości

Czy program enova365 Finanse i księgowość jest dostępny online?

Tak, nabywając odpowiednie licencje (MULTI) na programy księgowe enova365 można korzystać z nich online z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Z takiego rozwiązania można korzystać nie tylko w ramach wynajmu oprogramowania ale także instalując program księgowy w infrastrukturze Klienta.

Jakie rodzaje księgowości można prowadzić w enova365?

Moduł enova365 Finanse i księgowość umożliwia prowadzenie zarówno księgowości uproszczonej (enova365 Księga Podatkowa), jak i księgowości pełnej (enova365 Księgi Handlowej).

Czy enova365 Finanse i księgowość można obsługiwać wiele firm?

Tak. Zależnie od zakupu licencji system księgowy może pracować na rzecz kilku powiązanych kapitałowo podmiotów (licencja wielobazowa). Specjalna licencja na korzystanie z enova365 kierowana jest także do biur rachunkowych. Program finansowo-księgowy enova365 przystosowany jest także do obsługi firm wieloodziałowych, zapewniając m.in. rozliczanie amortyzacji i koszów RMK z podziałem na oddziały, przyporządkowywania kont księgowych do oddziałów, prowadzenie oddzielnych rejestrów VAT, generowanie deklaracji VAT oraz JPK oddziałowych i wspólnych.

Czy plan kont w enova365 Księgi Handlowe pozwala tworzyć dowolną ilość poziomów analityki?

Tak. Plan kont w programie do pełnej księgowości enova365 jest wielopoziomowy. Tym samym w enova365 istnieje możliwość szczegółowego rozbudowania analityki, a to z kolei pozwala generować rozbudowane raporty, analizy i sprawozdania. 

Czy rozpoczynając pracę na programie do pełnej księgowości należy samodzielne utworzyć plan kont, matryce księgowania, słowniki itd.?

Nie. Rozpoczynając pracę enova365 Księgi Handlowe można skorzystać z przykładowych ustawień i konfiguracji, modyfikując je w razie potrzeb. W przypadku prowadzenia wdrożenia to nasi specjaliści analizują potrzeby klienta i adekwatnie konfigurują program księgowy.

Czy system pozwala importować do ewidencji księgowej dokumenty z innych systemów sprzedażowych?

Tak. Systemy księgowe w enova365 importują dokumenty zakupu, sprzedaży, raportów kasowych i wyciągów bankowych oraz dokumentów magazynowych z plików w formacie txt i xml; po zainstalowaniu dodatku enova365 Importy Księgowe dostępny jest również import dokumentów z plików w formacie enovaTXT. Tym samym system księgowy całkowicie eliminuje ręczne wprowadzanie do systemu dokumentów dostarczonych przez klienta.

Potrzebujesz więcej informacji o enova365 Finanse i księgowość?
zadzwoń lub napisz 022 460 5 490, enova@auratech.pl

 

 

 

ENOVA365 FINANSE I KSIĘGOWOŚĆ WDRAŻAMY OD WIELU LAT

Nasze doświadczenie i wysoka jakość usług jest wysoko oceniana przez użytkowników systemu

 

 

ZOBACZ OPINIE