Czym jest Elektroniczny obieg dokumentów?

Przejrzysty proces akceptacji

Elektroniczny obieg pozwala zorganizować w firmie przejrzysty i uporządkowany proces akceptacji dokumentów.

Bezpieczeństwo

Bezpieczne archiwum dokumentów oraz system uprawnień dostępu gwarantowany przez obieg dokumentów zabezpieczy Cię przed utratą danych i dostępem do nich przez osoby nieuprawnione.

Automatyzacja pracy

Wdrażając elektroniczny obieg dokumentów poprawisz wydajność pracy pozbywając się powtarzalnych i manualnych czynności.

Mniej papieru

Elektroniczny obieg dokumentów to skuteczny sposób na wyeliminowanie dokumentów papierowych (faktur, umów, wniosków urlopowych itd.). Digitalizacja dokumentów pozwoli Ci je szybciej i wygodniej przeszukiwać.

 

Jaki Elektroniczny obieg dokumentów wybrać?

Poznaj możliwości wdrażanych przez nas systemów: Amodit i SaldeoSMART

 

Elektroniczny obieg dokumentów SaldeoSMART

 

SaldeoSMART to wielofunkcyjna platforma automatyzująca pracę biura rachunkowych i firm. Niezwykle popularny na rynku Odczyt dokumentów SaldeoSMART (oparty o OCR), rozbudowany o wieloetapowy proces akceptacji, daje użytkownikom praktyczny i intuicyjny obieg dokumentów. System sprawdza się głównie w obiegu faktur kosztowych, jednak z powodzeniem poprowadzisz w nim obieg umów czy innej dokumentacji firmowej.

WIĘCEJ O SALDEOSMART

Elektroniczny obieg dokumentów AMODIT

 

W systemie AMODIT stworzysz dowolny proces, co daje praktycznie nieograniczone możliwości w modelowaniu procesów elektronicznego obiegu dokumentów. Obieg wprowadzisz we wszystkich obszarach firmy od sekretariatu, przez dział prawny, kadrowy, księgowy po IT. Elastyczność platformy pozwala nie tylko na wdrażanie indywidualnych rozwiązań, ale także na szybkie dostosowanie funkcjonującego obiegu dokumentów do zmieniających się potrzeb.

WIĘCEJ O AMODIT

 

 

 

Zamów kontakt konsultanta specjalizującego się we wdrażaniu obiegu dokumentów.
Wspólnie wybierzemy system najlepszy dla Twojej firmy.

 

ZAMÓW KONTAKT

 

 

Masz pytania o obieg dokumentów?

Zobacz o co najczęściej pytają nasi Klienci

Ile kosztuje elektroniczny obieg dokumentów?

Wycena obiegu dokumentów jest wykonywana indywidualnie. Zależy od wielu czynników - ilości procesów i stopnia ich złożoności, liczby użytkowników korzystających z obiegu oraz sposobu korzystania z systemu (typ licencji - on-premise czy abonament miesięczny). 

Czy można zobaczyć demo obiegu?

W przypadku systemu SaldeoSMART nie ma takiej możliwości. Jeżeli chodzi o platformę AMODIT możemy uruchomić testowy obieg dokumentów (www.auratech.pl/demo-amodit).

Ile trwa wdrożenie systemu?

Termin uruchomienia obiegu dokumentów jest również kwestią indywidualną; podobnie jak w przypadku wyceny zależy od skomplikowania obiegu jak zmierzamy uruchomić oraz od systemu, który wybierzemy. Obieg dokumentów SaldeoSMART można uruchomić w przeciągu miesiąca, system AMODIT wdraża się dłużej - minimalny czas to trzy miesiące.

Jak przebiega proces wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów?

Każde wdrożenie Elektronicznego obiegu dokumentów przebiega wieloetapowo i rozpoczyna (mniej lub bardziej rozbudowaną) analizą przedwdrożeniową, w ramach której planujemy na podstawie informacji uzyskanych od klienta przebieg procesów. Projektowanie obiegu dokumentów - w przypadku rozbudowanych procesów - również dzielone jest na etapy, a każdy nich jest na bieżąco testowany i odbierany przez Klienta. Uruchomienie gotowego obiegu zwykle poprzedzone jest szkoleniem użytkowników, natomiast zakończone uruchomieniem darmowej asysty powdrożeniowej, w ramach której uwzględniamy uwagi użytkowników (ewentualne rozbieżności pomiędzy założeniami analizy przedwdrożeniowej a gotowym projektem).

Jakie przykładowe procesy można stworzyć w obiegu dokumentów?

Najczęściej wykorzystywanym procesem jest obieg faktury kosztowych - szczególnie ceniony w tym obszarze jest system SaldeoSMART z uwagi na skuteczny w 99% OCR pobierający z nich dane finansowe. Jednakże - zwłaszcza w systemie AMODIT - zautomatyzować można dowolny proces - np. obieg umów (z ich wersjonowaniem i elektronicznym podpisywaniem), obsługę poczty (sekretariat), procesy kadrowe (obieg wniosków urlopowych, rozliczenie delegacji, e-teczki), a także dział IT (obsługa licencji, obsługa serwisowa, help-desk itd.)

Czy obieg dokumentów dostępny jest w ramach wynajmu, czy zakupu licencji?

Oba oferowane przez nas systemu obiegu dostępne są zarówno w ramach najmu, jak i modelu tradycyjnego (on-premise). Niezależnie od tego oba systemu umożliwiają pracę zdalną, także w przypadku instalacji na serwerze klienta.

Gdzie przechowywane są faktury i dokumenty wprowadzone do odbiegu?

W przypadku wynajmu systemu (abonament) dokumenty wprowadzane do obiegu przechowywane są na serwerach zewnętrznych (infrastruktura producenta systemu). Rzecz jasna są to zasoby odpowiednio zabezpieczone i chronione w najwyższym stopniu (służymy szczegółami podczas wdrożenia). W przypadku nabycia licencji standardowej, dokumenty przechowywane są na serwerze klienta, który dba o ich bezpieczeństwo.

Jakie są różnice pomiędzy systemem SaldeoSMART i AMODIT?

W SaldeoSMART korzystamy z wstępnie stworzonych elementów, a ich modyfikacja jest ograniczona. W efekcie wdrożenie tego obiegu dokumentów jest szybsze i tańsze lecz mniej elastyczne.  Platforma AMODIT pozwala natomiast na stworzenie dowolnego procesu; ma to jednak przełożenie na koszt i termin wdrożenia. Podczas rozmów z Klientami planującymi wdrożenie obiegu dobieramy odpowiednie rozwiązanie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?
zadzwoń lub napisz 022 460 5 490, saldeosmart@auratech.pl, amodit@auratech.pl

 

 

ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW WDRAŻAMY OD PRAWIE 10 LAT

Nasze doświadczenie i wysoka jakość usług jest wysoko oceniana przez użytkowników systemu

 

 

ZOBACZ OPINIE