Czym jest Elektroniczny obieg dokumentów?

Przejrzysty proces akceptacji

Elektroniczny obieg pozwala zorganizować w firmie przejrzysty i uporządkowany proces akceptacji dokumentów.

Bezpieczeństwo

Bezpieczne archiwum dokumentów oraz system uprawnień dostępu gwarantowany przez obieg dokumentów zabezpieczy Cię przed utratą danych i dostępem do nich przez osoby nieuprawnione.

Automatyzacja pracy

Wdrażając elektroniczny obieg dokumentów poprawisz wydajność pracy pozbywając się powtarzalnych i manualnych czynności.

Mniej papieru

Elektroniczny obieg dokumentów to skuteczny sposób na wyeliminowanie dokumentów papierowych (faktur, umów, wniosków urlopowych itd.). Digitalizacja dokumentów pozwoli Ci je szybciej i wygodniej przeszukiwać.

 

Jaki Elektroniczny obieg dokumentów wybrać?

Poznaj możliwości wdrażanych przez nas systemów: Amodit i SaldeoSMART

Elektroniczny obieg dokumentów SaldeoSMART

 

SaldeoSMART to najszybciej wdrażany obieg dokumentów z rozwiązań dostępnych na naszym rynku. Obieg jest  elementem wielofunkcyjnej platformy automatyzującej pracę biura rachunkowych i firm. Niezwykle popularny na rynku system do fakturowanie i odczytu dokumentów rozbudowany o wieloetapowy proces akceptacji, daje użytkownikom praktyczny i intuicyjny obieg dokumentów. System sprawdza się głównie w obiegu faktur kosztowych, jednak z powodzeniem poprowadzisz w nim obieg umów czy innej dokumentacji firmowej.

WIĘCEJ O SALDEOSMART

 

Elektroniczny obieg dokumentów AMODIT

 

AMODIT to nowoczesna technologia, w której stworzysz dowolny proces; AMODT daje praktycznie nieograniczone możliwości w modelowaniu procesów elektronicznego obiegu dokumentów. Obieg wprowadzisz we wszystkich obszarach firmy od sekretariatu, przez dział prawny, kadrowy, księgowy po IT. Wbudowany w system podpis elektroniczny pozwala na całkowitą dygitację procesów. Elastyczność platformy pozwala nie tylko na wdrażanie indywidualnych rozwiązań, ale także na szybkie dostosowanie funkcjonującego obiegu dokumentów do zmieniających się potrzeb. 

WIĘCEJ O AMODIT

 

 

 

 

Zamów kontakt konsultanta specjalizującego się we wdrażaniu obiegu dokumentów.
Wspólnie wybierzemy system najlepszy dla Twojej firmy.

 

ZAMÓW KONTAKT

 

 

Masz pytania o obieg dokumentów?

Zobacz o co najczęściej pytają nasi Klienci

Ile kosztuje elektroniczny obieg dokumentów?

Wycena obiegu dokumentów jest wykonywana indywidualnie. Zależy od wielu czynników - ilości procesów i stopnia ich złożoności, liczby użytkowników korzystających z obiegu oraz sposobu korzystania z systemu (typ licencji - on-premise czy abonament miesięczny). 

Czy można zobaczyć demo obiegu?

W przypadku systemu SaldeoSMART nie ma takiej możliwości. Jeżeli chodzi o platformę AMODIT możemy uruchomić testowy obieg dokumentów (www.auratech.pl/demo-amodit).

Ile trwa wdrożenie systemu?

Termin uruchomienia obiegu dokumentów jest również kwestią indywidualną; podobnie jak w przypadku wyceny zależy od skomplikowania obiegu jak zmierzamy uruchomić oraz od systemu, który wybierzemy. Obieg dokumentów SaldeoSMART można uruchomić w przeciągu miesiąca, system AMODIT wdraża się dłużej - minimalny czas to trzy miesiące.

Jak przebiega proces wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów?

Każde wdrożenie Elektronicznego obiegu dokumentów przebiega wieloetapowo i rozpoczyna (mniej lub bardziej rozbudowaną) analizą przedwdrożeniową, w ramach której planujemy na podstawie informacji uzyskanych od klienta przebieg procesów. Projektowanie obiegu dokumentów - w przypadku rozbudowanych procesów - również dzielone jest na etapy, a każdy nich jest na bieżąco testowany i odbierany przez Klienta. Uruchomienie gotowego obiegu zwykle poprzedzone jest szkoleniem użytkowników, natomiast zakończone uruchomieniem darmowej asysty powdrożeniowej, w ramach której uwzględniamy uwagi użytkowników (ewentualne rozbieżności pomiędzy założeniami analizy przedwdrożeniowej a gotowym projektem).

Jakie przykładowe procesy można stworzyć w obiegu dokumentów?

Najczęściej wykorzystywanym procesem jest obieg faktury kosztowych - szczególnie ceniony w tym obszarze jest system SaldeoSMART z uwagi na skuteczny w 99% OCR pobierający z nich dane finansowe. Jednakże - zwłaszcza w systemie AMODIT - zautomatyzować można dowolny proces - np. obieg umów (z ich wersjonowaniem i elektronicznym podpisywaniem), obsługę poczty (sekretariat), procesy kadrowe (obieg wniosków urlopowych, rozliczenie delegacji, e-teczki), a także dział IT (obsługa licencji, obsługa serwisowa, help-desk itd.)

Czy obieg dokumentów dostępny jest w ramach wynajmu, czy zakupu licencji?

Oba oferowane przez nas systemu obiegu dostępne są zarówno w ramach najmu, jak i modelu tradycyjnego (on-premise). Niezależnie od tego oba systemu umożliwiają pracę zdalną, także w przypadku instalacji na serwerze klienta.

Gdzie przechowywane są faktury i dokumenty wprowadzone do odbiegu?

W przypadku wynajmu systemu (abonament) dokumenty wprowadzane do obiegu przechowywane są na serwerach zewnętrznych (infrastruktura producenta systemu). Rzecz jasna są to zasoby odpowiednio zabezpieczone i chronione w najwyższym stopniu (służymy szczegółami podczas wdrożenia). W przypadku nabycia licencji standardowej, dokumenty przechowywane są na serwerze klienta, który dba o ich bezpieczeństwo.

Jakie są różnice pomiędzy systemem SaldeoSMART i AMODIT?

W SaldeoSMART korzystamy z wstępnie stworzonych elementów, a ich modyfikacja jest ograniczona. W efekcie wdrożenie tego obiegu dokumentów jest szybsze i tańsze lecz mniej elastyczne.  Platforma AMODIT pozwala natomiast na stworzenie dowolnego procesu; ma to jednak przełożenie na koszt i termin wdrożenia. Podczas rozmów z Klientami planującymi wdrożenie obiegu dobieramy odpowiednie rozwiązanie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?
zadzwoń lub napisz 022 460 5 490, saldeosmart@auratech.pl, amodit@auratech.pl

 

 

ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW WDRAŻAMY OD PRAWIE 10 LAT

Nasze doświadczenie i wysoka jakość usług jest wysoko oceniana przez użytkowników systemu

 

 

ZOBACZ OPINIE